Neden Yalnızlık Korkusu - Sohbet Hatları

 Yalnızlık korkusu son dönemlerin favori hastalığı diye biliriz. Kişiler özellikle iş hayatının başlangıcında olan insanlar ailelerin ayrı yaşamak durumunda olduklarından en çok bu kesimde görülen bir hastalık. Tıp dilinde ise monofobia diye adlandırılıyor. Monofobiası olan bireyler bunu dile getiremeye bilirler. İşte bir bireyin anlattıklarından yola çıkarak işi bir nebze olsun anlamaya çalışalım

 

YALNIZ BIRAKAN SEVGİLİMİ ALDATABİLİYORUM

 

30 yaşındayım. Yalnızlık korkum üniversite yıllarında tek kişilik odalarda kaldığım zaman başladı. Özellikle tatil döneminde yurtta kimsenin olmadığını bilmek beynimde ilginç olayların canlanmasına neden oluyordu. Okul bittiğinden bu yana da eve dönüş saatleri yaklaştığında kâbus anlarım başlıyor. Tüm ışıkları açıyorum. Yine de 2-3 saat sonra olmayan bir sesi, bir görüntüyü duymaya, görmeye başlıyorum. İçsel bir terleme, kaçış hissiyatı, yoğun korku hali yaşıyorum. Yalnız kalmamak için sürekli arkadaşlarımı davet ediyorum, bu sebeple evim 6 kişiyi ağırlayacak kadar büyük. Sevgililerime eve gitme dediğimde gittikleri için aldatma eğilimine giriyordum. İlişkilerimin bu yüzden kısa sürdüğünü bile söyleyebilirim.

 

Bu durum size tanıdık geliyor mu? Etrafınızda çevrenizde yada kendinizde benzerlikler görüyor musunuz? İlk adım olarak bir danışmana ya da bir psikoloğa gitmek doğru olandır fakat buna vaktiniz ya da enerjiniz yok ise sitemiz üzerinden ulaşa bileceğiniz Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri ile iletişim eksikliğiniz gidererek bir nebze olsun yalnızlığınıza son vere bilirsiniz. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri yüzde yüz güvenli olup yedi yirmi dört açıktır. Sohbet hatları, Sohbet hattı, Canlı Sohbet Hattı ve ya Sohbet Numaraları hizmetleri üzerinden yapacağınız görüşmeler için partnerlerinizi kendiniz belirlersiniz.